Mimari Görselleştirme; tasarlanan alanın tüm fonksiyonlarını aynı anda görmek istediğimiz zaman, başvurduğumuz bir yöntemdir. Tasarım tamamlandıktan sonra; Photoshop’ta hazırlanan 2 boyutlu plan boyama olarak tasarlanabildiği gibi 3 boyutlu olarak da görselleştirilebilmektedir. 2D veya 3D olarak iş ortağının arzusuna göre çalışılmaktadır. 3D çalışmalarımız, genelde henüz mevcut olmayan mekanları müşterimize tanıtmanın orada olmanın, yaşamanın nasıl bir his olduğunu deneyimlendirmenin bir yoludur. 

2B ve 3B Plan

 

YAF Mimarlık, tasarladığımız projelerde ilk olarak istekler ve öneriler üzerine çalışma yapılır. 2B çizilir, yerleşim planları, aydınlatma planı  çizilir ardından 3B a aktarılarak modellenerek materyal atılır.

 

 

Animasyon

YAF Mimarlık; Tasarım yapıldıktan sonra modelleme çizilir. Modelleme çizimi yapılır, modelleme çizimi tamamlandıktan sonra sıra çizilen modellemeye materyal atılır. Çizilen bir aydınlatmaya materyal atılır ve aydınlatmanın animasyonu oluşur müşterilerimizin istek zevk ve renk olarak tasarlanan animasyonlar render alınır.

Render

YAF Mimarlık olarak yapmış olduğumuz projelerde müşterilerimizle görüşülüp, görüşme doğrultusunda istenilen istekler ve alınan kararlar doğrultusunda yapılan tasarım çalışmasında istenilenleri göz önünde bulundurularak plan çizilir ve modellemesi yapılır

Aydınlatma, mobilya, zeminde (halı, parke, seramik ) v.b gibi modellemeler yapılarak projenin görseli (render) oluşturulur.

Mesela; İç mimari mekan ve mobilya çizimleri için 3ds Max…, animasyon için Maya, 3ds Max ve Cinema 4D..., endüstriyel ürün tasarımları için Alias, Rhino, Soliworks… ve karakter tasarımları için Zbrush…gibi programlardan render alınır.