YAF Mimarlık ve Tasarım, iç mimari tasarımlarını yaparken; müşteri isteklerini göz önünde bulundurarak tasarlar, üstlendiği projelerin teslim süresine göre iş planı yapar ve söz verdiği tarihte projelerini teslim eder. Zamanında iş teslimi ilkesinden ödün vermez. Projelerini tasarlarken son trendleri takip eder ve gelenekçi tasarım zihniyetinden tamamen koparak; yenilikçi ve modern projelere imza atar. Projelerini tasarlamakla kalmaz; tasarladığı projeleri profesyonel ekibi ile tasarladığı şekilde hayata geçirir. Proje / Tasarım / Uygulama prensibi ile çalışır.

 

Ofis Tasarım

YAF Mimarlık ofis tasarımlarını yaparken; müşteri isteklerini göz önünde bulundurarak tasarlar, tasarımlarında kendine özgü çizgileri ve fikirleri kullanır. Tasarımlarını müşteri istekleri ile şekillendirir. Tasarlanan projenin kullanışlı, konforlu, estetik ve müşteri bütçesine uygun bir şekilde tasarlanmasına özen gösterir. İhtiyaç programına ve müşteri taleplerine göre hazırlanan yerleşim planları bilgisayar üzerine aktarılarak üç boyutlu daha somut bir proje haline getirilir ve müşterinin beğenisine sunulur. Müşteri onay verdiği taktirde firmanın deneyimli çalışanları tasarımı en kısa sürede hayata geçirerek anahtar teslimi ile birlikte sizlere teslim ediyorlar.

Cafe ve Restoran Tasarımı

YAF Mimarlık Cafe ve restoranlar, tasarım çizgisi doğrultusunda keyifli vakit geçirilebilecek alanlar tasarlıyor.Konfor, cafe ve restoran tasarımlarında aranılan niteliklerin başında gelir ve müşteriler için önceliklidir.Uygulanacak stil ve tarza göre işleyişi bozmadan bir yerleşim düzeni oluşturmak gerekir. Rahatlık ve konfor sunan mobilyaların kullanımı ile müşteri memnuniyet esas alınır.İşlevsellik, kullanıcı ihtiyaçları esas alınarak işleyişin düzgün ve hızlı çalışmasını sağlayan bir unsurdur. YAF Mimarlık tarafından hazırlanan tefriş planı düzleminde, kapı girişi, pencere konumu, eşya ve mobilya ebatları tasarlanır. Müşterinin doğrultusunda anlaşma sağlanarak uygulanır.

Konut tasarımı

Konut mimarisi, tasarımı her zaman şu iki temel alan üze­rinden hareket etmeli; kentsel tasarım ve barın­ma yani ev, yuva. Bizler bu iki konunun beraber işleyebileceği bütüncül bir kavramsal çerçeve üretmeye çalışıyoruz.Genel amacımız ise konut sakinlerinin yaşam kalitelerini artırmak.Sürecin en zor yanlarından biri de geliştirici işve­renleri, sunduğumuz kısa vadede kazanç sağlar­ken uzun vadede kente değer katacak tasarımlara inandırmak.

Restorasyon Projesi

Restorasyon projesi yapılacak müdahale ve onarımları gösteren projedir.Rölöveden yola çıkılır ve restitüsyon esas alınır. Bu aşamada müşterilerimizin talebleri binaya uygulanır.Taşıyıcı sistem, zemin sorunları, günümüz konfor beklentileri, şema değişiklikleri analiz edilir. Çözüm yöntemleri Kurulun onayına sunulur.